Nie można zaprzeczyć, że wystrój wnętrz w stylu kawaii jest modny w dzisiejszym społeczeństwie i zabiera coraz więcej miejsca dotychczasowym nurtom. Niezależnie od tego, czy jest to w najnowszych trendach wnętrzarskich, czy na ulicy, ten styl projektowania wpływa na więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej. Kawaii to nie tylko trend ilościowy; chodzi również o jakość. Zachęca do kreatywności i zanurza ludzi w ich własnym świecie, co pobudza kreatywność projektantów wnętrz na wszystkich poziomach do tworzenia zupełnie nowych rzeczy, odmiennych od tego co było do tej pory.

KawaiiMeble

 

Czym charakteryzuje się styl kawaii?

Kawaii to japoński przymiotnik oznaczający „uroczy” lub „miły”. Teraz to słowo stało się globalne i jest stosowane do wszystkiego, co sprawia, że czujesz się ciepło, niewyraźnie i po prostu szczęśliwy. To przede wszystkim połączenie gładkich faktur, obłych kształtów i lekkich, jasnych kolorów. Nie nie jest to styl dla fanów industrialnych, surowych wykończeń wnętrz, gdyż głównymi kolorami są pastele. Kolory cytrynowe, różowe, pistacjowe i błękitne są dominującymi zarówno na ścianach jak i w kolorystyce mebli i dodatków. Metal oraz czerń występuje tu jako dodatki nadające akcentu całości. Design mebli odzwierciedla minimalistyczną estetykę. Został zaprojektowany z miękkimi, zakrzywionymi liniami, które dają zgodnie z założeniem dają wrażenie delikatnych i uroczych. Pastelowe kolory tworzą wrażenie delikatności, która kontrastuje z użytymi materiałami organicznymi.

Jak zastosować styl kawaii we wnętrzach

Chcąc uzyskać efekt kawaii w swoim wnętrzu, należy postawić na meble o jasnych i obłych kształtach. Najlepiej szukać mebli w pastelowych kolorach, bez czerni i metalu, chyba że są jedynie elementem dekoracyjnym. Możemy również zastosować drewno w jasnych kolorach oraz elementy złota, które bardzo się lubi z pastelowym różem. Stoliki powinny być raczej okrągłe lub owalne, to samo dotyczy stołu w jadalni, Tapicerowane krzesła z miękkim materiałem dodadzą elegancji i dopełnią wnętrze, jeżeli zakupimy te z zaokrąglonymi oparciami.

Dopełnieniem całości będą minimalistyczne dekoracje na ścianie. Lustra powiększające przestrzeń, pastelowe plakaty z nowoczesną, lecz stonowaną grafiką będą pasowały idealnie. W aranżacjach lepiej zastosować mniej dekoracji niż na przykład w stylu prowansalskim. Warto postawić na kilka wyróżniających się przedmiotów.