Osobom z zewnątrz mogłoby się wydawać, że pokój gracza za wiele nie odbiega od zwykłej aranżacji. Większość uważa, szczególnie osób które nie grają w gry komputerowe, że pokój gracza nie różni się zbytnio od innych pomieszczeń w domu. W pokoju gier trzeba podjąć wiele trudnych decyzji. Wybór odpowiedniego rodzaju mebli do gier może być trudny, a także tego, jak chcesz je zaaranżować. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko to, co jest potrzebne do konkretnych gier, ale także oświetlenie i inne akcesoria.

pokojgracza

 

Jak urządzić pokój gracza?

Pokój gier może być imponującą przestrzenią z dużą ilością miejsc do siedzenia i stołów do grania w gry takie jak ping pong, cornhole, cymbergaj i inne. Dawniej na środku pokoju dominował stół bilardowy otoczony krzesłami z wysokimi oparciami. Dziś pokoje gamingowe to przede wszystkim sprzęt do gier on-line. Wygodne siedzenia gamingowe i wszystkie bajery związane z tą przyjemnością, czyli konsole, pady, zestawy głośnikowe oraz wiele urządzeń multimedialnych.

Chcesz poznać kilka pomysłów na udekorowanie pokoju małego gracza? Zacznijmy od podstaw. Najważniejszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest łóżko. Musi ono pomieścić więcej niż 2 osoby oraz być naprawdę wygodne, nie tylko do siedzenia ale przede wszystkim do gier. Łóżko czy sofa powinny znajdować się zaraz przed głównym monitorem, gdzie prowadzone są rozgrywki. Powinieneś także rozważyć inne meble, takie jak komoda, w której można schować potrzebne rzeczy, jak zapasowe pady, słuchawki czy płyty CD i kable. Dobrym rozwiązaniem będzie też stolik kawowy, gdzie będzie można postawić nie tylko napoje, ale też odłożyć sprzęt na czas przerwy. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, po prostu skup się na podstawach i zachowaj praktyczny minimalizm.

Gaming room w pokoju nastolatka

Jeżeli nie masz dostępu do dodatkowego pokoju, a jedynie możesz stworzyć strefę gamingową w pokoju nastolatka lub pokoju gościnnym, to pamiętaj o wydzieleniu stref odpoczynku, nauki i gry. Jeżeli i na to nie mamy miejsca, warto zainwestować w dobry fotel gamingowy oraz podstawkę pod monitor, aby można było wygodnie grać. W pokoju do gier emocji jest na tyle, że nie powinniśmy stawiać na krzykliwe i energetyzujące kolory. Raczej postawmy na coś młodzieżowego, jednak stonowanego, ewentualnie na tapetę z ciekawym akcentem. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w dobrej jakości zaciemniające rolety, aby nawet w ciągu dnia stworzyć dobry klimat i nie wpuszczać promieni słonecznych do pokoju. Wybierając nowe pomieszczenie, wybór idealnych mebli i kolorystyki może być przytłaczający. Istnieje wiele opcji kolorów, wzorów i stylów, które są dostępne w każdym sklepie. W tym artykule skupimy się na tym, jak wybrać osłony okienne.