Idealny kształt stołu: Który kształt będzie najlepiej wyglądał w Twojej przestrzeni?Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego stołu do jadalni, istnieje niezliczona ilość opcji, konfiguracji i estetyki, które należy wziąć pod uwagę. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście to, aby Twoja przestrzeń była wygodna i funkcjonalna dla każdego, kto ją odwiedza. Ale poza tym, są inne rzeczy do rozważenia, zbyt. Przy tak dużym wyborze może być trudno określić, od czego zacząć. Przyjrzyjmy się różnym kształtom i stylom stołów oraz temu, w jaki sposób mogą one wpłynąć na wygląd Twojej przestrzeni.

Kwadratowy stół

Największy i najbardziej popularny kształt stołu! Ze wszystkich dostępnych opcji to właśnie ten stół najczęściej gości w jadalniach Twoich przyjaciół, rodziny i sąsiadów. Jeśli chcesz nadać swojej jadalni klasyczny charakter, to właśnie tego kształtu szukasz. Co więcej, ten rozmiar jest również najbardziej uniwersalnym kształtem stołu, ponieważ zmieści się w niemal każdej przestrzeni.

Jedyna wada tego kształtu stołu? Często jest to pierwszy stół, który przychodzi na myśl, gdy mówi się o kształcie stołu w jadalni! Kwadratowy stół pasuje do niemal każdego stylu pomieszczenia. Możesz wokół niego ustawić okrągłe lub prostokątne krzesła, możesz mieć obrus lub rozkładany stół, a także świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym domu.

Okrągły stół

Szukasz czegoś bardziej tradycyjnego? Wypróbuj okrągły stół. Okrągły stół cieszy się popularnością od wieków i nie bez powodu: to najbardziej tradycyjny kształt stołu, jaki możesz wybrać, a do tego jest niezwykle uniwersalny. Prostokątne lub kwadratowe krzesła doskonale prezentują się przy okrągłym stole, a ponadto zawsze możesz użyć okrągłego obrusu lub rozkładanego stołu. To także świetny wybór do nowoczesnego domu! Ten kształt stołu jest świetną propozycją dla rodzin i grup, które lubią tradycyjne nakrycie stołu. Okrągłe stoły są również doskonałym rozwiązaniem dla dużych grup i przyjęć, ponieważ mogą pomieścić więcej osób i jedzenia niż stoły o innych kształtach.

Stół prostokątny

Jeśli szukasz kształtu stołu, który sprawdzi się w wielu różnych przestrzeniach, wypróbuj prostokątny stół jadalniany. Ten typ stołu jest niezwykle wszechstronny i może być wykorzystany w niemal każdym stylu pomieszczenia. Wokół prostokątnego stołu można ustawić okrągłe lub prostokątne krzesła, może on również pełnić funkcję baru śniadaniowego lub rozkładanego stołu jadalnego.

Ponadto ten kształt stołu jest doskonałym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń, ponieważ z łatwością dopasuje się do niemal każdego stylu wystroju domu. Chcesz go wykorzystać w eleganckim otoczeniu? Możesz! Chcesz go wykorzystać w bardziej swobodnej atmosferze? To proste.

Sześciokątny stół

Następny w kolejności jest stół sześciokątny! Jeśli szukasz stołu o nieco bardziej nowoczesnym kształcie, ten kształt jest właśnie dla Ciebie. Często jest on również bardziej uniwersalny niż stół prostokątny. Wokół sześciokątnego stołu jadalnianego można łatwo ustawić prostokątne lub sześciokątne krzesła, a także użyć sześciokątnego obrusu lub rozkładanego stołu. Jest to również świetny wybór do małych pomieszczeń, ponieważ, jak wspomniano powyżej, zmieści się w niemal każdej przestrzeni, w tym w małej kuchni. Ponadto, jest to wyjątkowy kształt stołu, który z pewnością przyciągnie uwagę.

Stół ośmiokątny

Ostatni, ale z pewnością nie najmniej ważny, jest stół ośmiokątny! Czasami nazywany jest on również stołem ośmiokątnym lub stołem ośmionożnym, ponieważ ma osiem nóg zamiast tradycyjnych sześciu. Jest to wyjątkowy kształt stołu, który wyróżnia się w tłumie i może być stosowany w wielu różnych pomieszczeniach. Wokół ośmiokątnego stołu można ustawić okrągłe lub prostokątne krzesła, a także z łatwością użyć okrągłego lub kwadratowego obrusu lub rozkładanego stołu ośmiokątnego. Jest to również świetne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, ponieważ z łatwością zmieści się w niemal każdej przestrzeni. I jak wspomniano powyżej, może być również używany jako stolik boczny lub dodatkowe miejsce do siedzenia w mniejszych pomieszczeniach.